Monster-poland.com.pl - Renesans Twojego wnętrza

Czy specjalistyczne farby są drogie?

Czy specjalistyczne farby są drogie?
specjalistyczne farby

Wielu z nas uważa, że to co ma w nazwie słowo specjalistyczne, na pewno jest lepsze niż to, co oferuje się zwykłemu śmiertelnikowi. Uważamy, że środki przeznaczone dla profesjonalistów są po prostu lepsze. W przypadku farb o ich przeznaczeniu decyduje ilość użytych składników o bardzo dobrych właściwościach. Czy tego typu farby muszą być bardzo drogie?

Farby specjalistyczne. Co to jest?

Farby specjalistyczne to zazwyczaj takie, które służą do pokrywania różnego rodzaju powierzchni, ale mają dodatki, które czynią je bardziej wytrzymałymi. Kiedy malujemy coś, z czego sami korzystamy, mamy pewność, że po podłodze nie będą chodzić setki ludzi, w dodatku w zimowym obuwiu. Ściany w naszym domu narażone są na zabrudzenia, których będziemy autorami. Zupełnie inaczej jest w lokalach użyteczności publicznej, które muszą spełniać ściśle określone i surowe normy higieniczne. Bardzo wytrzymałe i odporne na ścieranie farby sprawdzą się w hotelach, szpitalach czy restauracjach. W składzie zawierają one także substancje, które podnoszą ochronę, działają antykorozyjnie i dekoracyjnie.

Cechy farb specjalistycznych

Farby specjalistyczne sprawdzą się na bardzo wymagających powierzchniach metalowych i drewnianych. Do ich produkcji używa się najwyższej jakości substancji i składników, które gwarantują wysoką jakość krycia. Sprawia to, że w trakcie codziennego użytkowania mniej się ścierają. Tak wysoka jakość musi wiązać się z wysoką ceną. Stosowane do ich produkcji najnowsze, często nowatorskie rozwiązania, są bardzo drogie, co ma wpływ na cenę produktu. W farbach specjalistycznych znajdziemy wysokiej jakości pigmenty, które gwarantują żywy kolor, pozostawiając trwałą i elastyczną powłokę. Technologia produkcji jest jednak droga, a koszty, jakie ponosi producent znajdują odbicie w cenie farby. Tego typu farby najczęściej są bezzapachowe, można więc malować nimi choćby pomieszczenia hotelowe i następnego dnia meblować pokoje, przygotowując je na przyjęcie gości. Specjalistyczne farby w sprayu służą do znakowania podłóg i malowania linii.

Zobacz również  Czym wyróżniają się farby zewnętrzne- jak wybrać najlepszą?

Czy warto specjalistycznymi farbami malować powierzchnie w domu?

W warunkach domowych nie ma konieczności używania specjalistycznych farb emulsyjnych, gdyż z pomieszczeń nie korzysta dużo ludzi, więc łatwo zachować higienę. Inaczej jest na przykład w hotelach, gdzie nocują różni ludzie, a nie wszyscy dbają o higienę. Chcąc przestrzegać zasad wynikających z przepisów prawa, osoby zarządzające obiektami użyteczności publicznej, muszą wybierać specjalistyczne i drogie produkty. W ich przypadku jest to konieczność.

Zazwyczaj nie ma potrzeby używania farb specjalistycznych w domu, więc nie musimy wydawać na nie dużo pieniędzy. Specjaliści radzą, by w warunkach domowych stosować farby ze średniej półki cenowej. Z pewnością spełnią one swoje zadanie.

Leave a reply

Your email address will not be published.