Monster-poland.com.pl - Renesans Twojego wnętrza

Jak dobrać meble do sypialni?

Jak dobrać meble do sypialni?
prosta sypialnia

Sypialnia to oaza wypoczynku. Trafiamy do niej wieczorem, po pełnym wrażeń i emocji dniu.

Musimy więc zadbać o to, by było to pomieszczenie sprzyjające odpoczynkowi i relaksowi. W sypialni powinno się znaleźć kilka mebli, które to pomieszczenie uczynią ładnym, wygodnym i funkcjonalnym. Odpowiednie elementy wyposażenia znajdziemy w sklepie meblarskim.

Jakie meble trzeba wstawić do sypialni?

W funkcjonalnej sypialni musi się znaleźć się kilka mebli. Podstawą wyposażenia jest łóżko, przy którym trzeba ustawić szafki lub stoliki nocne, ponadto potrzebne są: komoda i szafa, w której przechowamy bieliznę. W dużej sypialni znajdzie się także miejsce na toaletkę, kominek i lustro. Nie można zapomnieć o odpowiednim oświetleniu, czyli jednej górnej lampie i lampkach mocnych,

których światło będzie wystarczająco silne, by móc poczytać. Lampy powinny świecić światłem rozproszonym, które nie będzie razić w oczy. Jeśli mamy duży pokój, warto wstawić do sypialni także wygodny fotel, w którym rozsiądziemy się z książką, uciekając przed kłopotami codzienności.

Wybieramy idealne łóżko

Łóżko to bez wątpienia najważniejszy mebel w sypialni. Musi być wygodne, by gwarantować nam dobry i zdrowy sen. Można nie mieć żadnych mebli, ubrania trzymać w kartonach, a kąpać się w misce, ale spać zawsze trzeba tylko i wyłącznie na wygodnym łóżku. Łóżko i materac kupujemy na wiele lat, więc zanim wybierzemy odpowiedni model, dobrze się zastanówmy. Łóżko powinno być dopasowane do najwyższej osoby, która w nim śpi, czyli wysokość osoby plus co najmniej 20 cm.

Zobacz również  Salon. Jak go urządzić pod siebie

Co do szerokości, jeśli spać będą dwie osoby, musi wynosić minimum 140 cm, wygodne jest łóżko o szerokości 160 cm, a idealne ma od 180 do 200 cm. Z obu stron łóżka należy zostawić około 70 cm wolnego miejsca, by można było swobodnie do niego wejść.

Jaki dekoracje są odpowiednie do sypialni?

Szukając pomysłów na aranżację sypialni, warto przyjrzeć się, jak urządzono wzorcowe sypialnie w sklepach meblarskich. Jest kilka zasad, które pomogą nam w stworzeniu sypialni idealnej. Przede wszystkim, łóżko ustawmy tak, by móc obserwować drzwi, kiedy będziemy w nim leżeć. Zadbajmy także o wygodną pozycję do czytania, przyda się więc miękki zagłówek. Kupmy także ładną kapę czy narzutę na łóżko i pasujące do niej poduszki. Ściany pomalujmy farbą w stonowanym kolorze. Świetnie sprawdzą się pastele dające poczucie miękkości i przytulności. Można także zaryzykować i jedną ze ścian pomalować na mocny, ciemny kolor, który będzie doskonałym tłem dla zdjęć czy grafik. Zawieśmy także zasłony, które również nadają przytulności, a także poprawiają akustykę i klimat pomieszczenia.

Wybór mebli do sypialni nie jest łatwym zadaniem, gdyż decydujemy się na przedmioty, które mają zapewnić dobry sen. Pamiętajmy, że pokój, w którym śpimy, ma być oazą, w której naprawdę wypoczniemy.

Zobacz również  Piekarniki z funkcją pary - czym się charakteryzują?

Leave a reply

Your email address will not be published.