Monster-poland.com.pl - Renesans Twojego wnętrza

Profesjonalne preparaty do sprzątania biur

Twoje biuro powinno być zawsze czyste, jasne i zachęcające do kolejnej wizyty. Jak Cię widza, tak Cię piszą – prawda stara jak świat. Pierwsze wrażenie klienta to jednak nie wszystko. Tak naprawdę każda osoba potrzebuje czystego środowiska pracy. Dobrze zorganizowana i czysta przestrzeń biurowa sprawia, że wszyscy zatrudnieni w niej pracownicy są bardziej produktywni. Pozytywny odruch czyszczenia i sprzątania biur uruchomił się ze zdwojoną mocą w zaogniającej się sytuacji epidemicznej, z jaką mieliśmy do czynienia jeszcze całkiem niedawno. Warto jednak, aby porządek dominował w miejscu naszej pracy cały czas. W poniższym tekście wytłumaczymy dlaczego sprzątanie biura jest sprawą kluczową, przedstawimy również profesjonalne preparaty do sprzątania biur z firmy Diversey.

Dlaczego sprzątanie biura jest tak istotne?

W biurach zazwyczaj panuje duży ruch. Codzienne zmagania z tonami papierów, ekwilibrystyka tonerami do drukarek, koperty, wypisane długopisy… Ruchliwe biura szybko się brudzą i stają się zagracone z powodu dużej liczby osób i wymagań środowiska pracy. Sprzątanie po godzinach szczytu sprawia, że biuro następnego dnia jest świeże, przytulne i wygląda profesjonalnie.

Wspomnieliśmy już na wstępie, że czyste biuro ma kluczowe znaczenie, poprawiając produktywność, kreatywność i koncentrację, a dodać koniecznie trzeba, że nie jest tez obojętne dla stanu naszego zdrowia.
Należy na bieżąco zapobiegać gromadzeniu się bałaganu, brudu i śmieci. Dbajmy więc o czystość i higienę powierzchni biurowej, a będzie ona przyjemna zarówno dla pracowników, jak i odwiedzających klientów.

Zobacz również  Czym różni się farba do metali od zwykłej?

Diversey – preparaty do sprzątania biur

Naprzeciwko zapotrzebowaniu odnośnie sprzątania powierzchni biurowej wychodzi firma Diversey. Ten amerykański dostawca produktów czyszczących i higienicznych zajmuje się również chemikaliami, maszynami do pielęgnacji podłóg, narzędziami i sprzętem czyszczącym. Specjalna uwagę poświęca na dostarczanie na rynek profesjonalnych preparatów do sprzątania.

Diversey oferuje zarówno środki chemii profesjonalnej występujące w formie koncentratów, przeznaczone dla dużych powierzchni biurowych, jak i gotowe do użycia aplikatory (mniejsze biura). Szybko działające substancje aktywne sprawiają, że czyszczenie przebiega bez problemów i nawet najmniejsze zabrudzenia zostają zniwelowane i usunięte. Preparaty do sprzątania są przeznaczone do użytku ręcznego lub maszynowego. Wiadomo, że w dużych biurach mamy często do czynienia z wykładziną, którą trzeba wyprać za pomocą specjalnych urządzeń.

W asortymencie firmy można znaleźć preparaty do powierzchni wodoodpornych, a więc niskopieniące, do zastosowania przy pracy mopem lub maszyną szorująco-zbierająca. Ponieważ kluczowym elementem każdego biura jest biurko (nomen omen), dlatego Diversey proponuje uniwersalne zestawy do mycia drewna wraz ze spryskiwaczem. Specjalna emulsja nadaje się również do czyszczenia innych mebli, drzwi i przedmiotów drewnianych, zabezpieczając jednocześnie drewno przed działaniem czasu. Adekwatne zestawy o nazwie „Room” powstały z myślą o myciu okien biurowych oraz powierzchni lustrzanych, a także o odświeżaniu powietrza w pokoju. Jeżeli natomiast w Twoim biurze znajduje się wydzielona część kuchenna, to niezastąpione będą uniwersalne mleczko do czyszczenia tego rodzaju powierzchni.

Zobacz również  Salon. Jak go urządzić pod siebie

Warto także zainwestować w preparaty o charakterze antybakteryjnym, idealnie sprawdzające się przy czyszczeniu tak wrażliwego sprzętu jak telefony czy komputery.

Leave a reply

Your email address will not be published.