Monster-poland.com.pl - Renesans Twojego wnętrza

Profesjonalne urządzanie kuchni

Profesjonalne urządzanie kuchni
Nowoczesna kuchnia

Kuchnia to serce każdego domu. Nie znaczy to jednak, że wystarczy, żeby była ciepła i miła. Jeśli urządzimy ją jak prawdziwi profesjonaliści, będzie nam po prostu łatwiej gotować i ją sprzątać. Dobrze, jeśli znajda się w niej dobrej jakości AGD, płytki kuchenne, wygodne blaty. Do urządzania takiej kuchni można zabrać się samemu lub zatrudnić specjalistę od aranżacji kuchni – liczy się tylko efekt.

Aranżacja przestrzeni

Podstawą przy urządzaniu kuchni jest dostosowanie jej wielkości i rozkładu do własnych potrzeb i wielkości samego pomieszczenia przeznaczonego na kuchnię. Chodzi o to, żeby wygospodarować jak najwięcej powierzchni roboczej ułożonej  z sensem i zgodnie z kolejnością i sposobem wykonywania prac. I tak blat roboczy powinien być w pobliżu kuchenki, by np. pokrojonych warzyw nie nieść przez całą kuchnię, aby móc wrzucić je do garnka. Bezpośrednio pod blatem roboczym powinny być szafki z produktami i np. cargo z przyprawami. Z drugiej strony przestrzeni roboczej powinien być zlew kuchenny, a pod nim śmietnik. Jednak nie w szafce otwieranej klasycznie, ale odchylanej, jak drzwiczki od piekarnika czy zmywarki – co bardzo ułatwia sprzątanie. Ponadto piekarnik (lub dwa) powinny znajdować się na takiej wysokości, żeby korzystać z nich na stojąco, wyciągając tylko ręce.

Zobacz również  Top 5 modeli kompletów sztućców

Kuchnia w pełni umeblowana

Sprzęty i akcesoria kuchenne

Nie ma co ukrywać, dobrej jakości AGD, różne kuchenne gadżety czy profesjonalne garnki pomagają być dobrym kucharzem. Warto wyposażyć kuchnię w piekarnik, a najlepiej dwa, wówczas łatwiej będzie urządzić nawet duże przyjęcie. Panie domu kochają piekarniki z funkcją samooczyszczenia. Na leniwe dni przyda się kuchenka mikrofalowa z opiekaczem, niezbędna jest też duża zmywarka, mocny zlewozmywak i bateria kuchenna z kranem na wyciąganym wężyku, by wygodnie sięgać wszędzie strumieniem wody. Nie ma też dobrej kuchni bez profesjonalnych garnków i ostrych noży. Idealnie, jeśli w  kuchni mamy też centralny odkurzacz, wówczas wszelkie okruchy zamiatamy z płytek kuchennych do jego wlotu – i podłoga w mgnieniu oka jest czysta.

Nowoczesna i piękna

Kuchennym przebojem ostatnich lat są białe, gładkie, lakierowane meble kuchenne o jednolitych frontach be uchwytów, stanowiących niemal ścianę. Koniecznie łączymy je z designerskimi dodatkami. Wyjątkowo efektownie prezentuje się w połączeniu z takimi meblami np. mozaika kuchenna, sprzedawana w gotowych wzorach i układach kolorystycznych. Jeśli dopasujemy do nich dodatki – doniczki z kwiatami, zielnik na parapecie okiennym czy utrzymane w podobnym stylu misy i kubki – wrażenie będzie niezwykłe,  a gotowanie i przyjmowanie w niej przyjaciół – czystym relaksem.

Leave a reply

Your email address will not be published.