Monster-poland.com.pl - Renesans Twojego wnętrza

Rodzaje cegieł – poznaj przydatne informacje

Rodzaje cegieł – poznaj przydatne informacje

Przy budowie lub remoncie domu wybór materiałów budowlanych jest jednym z najtrudniejszych etapów. Lepiej wziąć taniej, czy dopłacić za droższy materiał? Wśród cegieł występują te droższe i tańsze. Różnią się one nie tylko jakością, ale i wyglądem. jakie cegły warto wybrać?

 

Gdy cena jest ważna

Osoby, które planują oszczędzić na budowie z pewnością zainteresują się pustakami. Są one najtańszym typem cegły, z tego tez powodu są najczęściej wybierane jako budulec ścian wewnętrznych i zewnętrznych.

Ogromną zaletą jest ich wielkość. Duże masywne kloce wymagają mniej spoin, co pozwala uniknąć wielu błędów konstruktorskich. Przy dużej wielkości są też lekkie, gdyż wewnątrz są puste.

Najtańszymi pustakami są betonowe, które posiadają możliwość połączenia ich w typie pióro-wpust, przyśpieszając tym samym proces budowy. Dzieje się to też tak dlatego, ponieważ nie wymagają zaprawy.

Droższe cegły to pustaki ceramiczne, które są znacznie trwalsze i cieszą się bardzo dobrą izolacją termiczna. Pozwalają one oszczędzić na ogrzewaniu, a latem odizolują od skwaru. Podobnie jak cegły klinkierowe chronią przed hałasem z zewnątrz. Są więc wskazane w miastach i przy ruchliwych drogach.

Cegły pustaki ni nadają się jednak w miejsca o dużej wilgotności. Nie są ona odporne na wilgoć i wchłaniają wodę. Z tego tez powodu materiał z tego typu cegieł należy rozważyć tylko wtedy, gdy buduje się w niepodtapianej okolicy.

Zobacz również  Porady budowlane – jak murować ?

Cegły klinkierowe

Cegłę klinkierową wytwarza się z mieszaniny gliny i piasku. Która następnie wypala się w temperaturze 1000°C. W Polsce jest mnie popularna, niż np.. w Holandii, gdzie większość budynków jest wybudowana na tej cegle. Coraz więcej osób interesuje się wyborem tej cegły.

Cegła klinkierowa jest idealnym budulcem dla kominów, kominków i ścian ozdobnym. Warto jednak zdecydować się na postawienie budynku w całości z cegły klinkierowej. Jest ona znacznie bardziej trwała od zwykłej cegły. Jest odporna na upływ czasu niż warunki atmosferyczne. Cegła klinkierowa to także oszczędność. Nie trzeba martwić się o remont ścian co kilka lat, gdyż cegły te cieszą się perfekcyjnym stanem przez długie lata.

Cegłę klinkierową można dostać w wielu wariantach kolorystycznych, w wielu rozmiarach oraz o różnej fakturze. Cegły gładkie są wynikiem obróbki mechanicznej. Chropowate, o różnych kształtach to cegły ręcznie formowane. Takie cegły oferuje KMK Klinkier. Cegły ręcznie formowane dają unikalny wygląd i formę.

 

Cegły klinkierowa są wskazane w miejscach, gdzie istnieje ryzyko zalania. Nie wchłaniają one wody, więc spotkać je można w kanałach, budowlach przy wodzie oraz na terenach zalewowych (np. w Holandii). Kosztują blisko trzy krotnie więcej, ale z biegiem czasu wydatek się zwraca, ponieważ ścian ani niszczeje i nie wymaga gruntownego remontu.

Zobacz również  Jak dobrać klej do łączonej powierzchni

 

 

 

Leave a reply

Your email address will not be published.