Monster-poland.com.pl - Renesans Twojego wnętrza

Salon. Jak go urządzić pod siebie

Salon. Jak go urządzić pod siebie

Salon jest reprezentacyjnym pomieszczeniem, najczęściej o największym metraży w domu. Służy do przyjmowania gości oraz uroczystości. Na co dzień zaś jest miejscem rekreacyjnym, gdzie spędza się czas po ciężkim dniu z rodzina, lub przy dobrym filmie. Jak go urządzić, by czuć się dobrze?

Telewizor w salonie, nieodłączna rzecz

Salon jest miejscem rekreacyjnym, gdzie spędza się najwięcej czasu oraz przyjmuje gości. Jest to pomieszczenie, gdzie obecność telewizora jest jak najbardziej uzasadniona.

Telewizor najczęściej stoi na szafce lub komodzie. Nowoczesna aranżacja zakłada minimalistyczne podejście do urządzenia wnętrza. Decydując się na stolik pod telewizor, wybierz specjalnie przeznaczony do tego stolik RTV, który jest nisko, ale długi, specjalnie zaprojektowany na potrzeby współczesnych telewizorów LCD i OLED.

Stolik jednak nie musi być przeznaczony na umiejscowienie telewizora. Każdy model ma możliwość powieszenia na ścianie. Jeżeli tak zrobisz, sprzęt będzie wisiał odrobinę wyżej, ale stolik możesz wykorzystać na zdjęcie w ramce i kwiaty.

Nad telewizorem, ale równie dobrze na innej ścianie w salonie warto powiesić wisząca półkę. Zapełni ona pustą przestrzeń, sprawi, że w pomieszczeniu będzie przytulniej, ale też da dodatkowe miejsce na zdjęcia czy kwiaty. Nie warto jednak kłaść na niej wszystkiego, gdyż zapełniona traci swój efekt.salon

Zobacz również  Jak odnowić boazerię?

Oświetlenie, najistotniejsza rzecz

Dobór odpowiedniego oświetlenia do salonu jest bardzo istotnym elementem aranżacji. Nieodpowiednio dobrane światło ma niekorzystny wpływ na samopoczucie. Jest to spowodowane różnym działaniem światła na komfort psychiczny, który jest zależny od jego temperatury barowej.

W salonie (jak i sypialni, i łazience) barwa światła powinna być relaksująca. Takie cechy ma jedynie światło miękkie, o ciepłej temperaturze barwowej. Im jest bardziej zbliżone do światła słonecznego, tym relaks jest lepszy. Do niedawna tylko standardowe żarówki wykonane w technologii wolframowej pozwalały świecić naturalnym światłem. Dzisiaj jednak nowoczesne żarówki LED sprostały temu wymaganiu. Kupując żarówki ledowe do salonu upewnij się, że im temperatura barwowa nie przekracza 4600K. Im wyższy jest wskaźnik, tym światło jest zimniejsze.

Różne dodatki w domu

W salonie ma czuć się dobrze właściciel. Dlatego urządzając go, weź pod uwagę to, co lubisz. W sklepach dostępnych jest ogromna ilość dodatków do domu, które można wykorzystać do wypełnienia pustej przestrzeni w salonie.

  • Świeczki, zwykłe lub zapachowe dodadzą uroku każdemu pomieszczeniu. Pasują podczas przyjęcia gości i romantycznego spotkania z ukochanym/ukochaną. Konieczne jest jednak częste wietrzenie pomieszczenia.
  • Obrazy na ścianę wbrew pozorom nie są drogie. Dostępne są w różnych wielkościach i formatach w niemal większości sklepów. Nie muszą przedstawiać nic konkretnego. Może to być panorama, kwiaty lub abstrakcja. Modne są obrazy podzielona na kilka fragmentów, które „chaotycznie” powieszone na ścianie tworzą jeden obraz.
  • Kwiaty pasują do każdego pomieszczenia. Dodają świeżości i wypełniają puste przestrzenie. Można postawić je w dowolnym miejscu. Mo zna także zakupić drzewko Bonzai, które odpowiednio zadbane wytworzy osobną atrakcję w salonie.
Zobacz również  Oświetlenie elewacji nie jest takie trudne. Zrób to sam!

 

Leave a reply

Your email address will not be published.