Monster-poland.com.pl - Renesans Twojego wnętrza

Sklep meblowy online – ryzyko czy wygoda?

Sklep meblowy online – ryzyko czy wygoda?

Nie ma chyba dzisiaj osoby, która nie słyszałby o sklepach internetowych. Prawie każdy dzisiaj kupuje coś online. Jedzenie, odzież, materiały dekoracyjne i wszystko co tylko chcemy dostępne jest za pomocą wirtualnych sklepów. Również sklepy meblowe online stają się coraz popularniejsze. Według dostępnych danych sprzedaż mebli w Internecie od ponad pięciu lat stale wzrasta.

Jakie ma zalety?

Kupowanie w sklepach meblowych online ma kilka podstawowych zalet. Przede wszystkim daje nam nieograniczony czas do namysłu oraz możliwość wielokrotnego oglądania produktów. Nie musimy martwić się czy zdążymy odwiedzić sklep w godzinach jego pracy i czy damy rade wszystko obejrzeć. O każdej porze dnia i nocy możemy zajrzeć do sklepu w Internecie. Ponadto sklepy te zawsze zapewniają nam transport, nawet najmniejszych towarów. Niekiedy nawet dostawy są darmowe.
Jeśli chodzi o ceny, są one zbliżone, do tych w tradycyjnych sklepach. Według kupujących, najbardziej opłacalnymi meblami do zamówienia są całe zestawy mebli które samodzielnie montujemy w domu. Ponadto, obsługa sklepów meblowym online uważana jest za wysoce kompetentną. Konsultanci wiedzą praktycznie wszystko na temat sprzedawanych towarów, począwszy od faktury materiału, czy dany model narożnika jest miękki czy twardy, na sposobie montażu skończywszy. Aby pomóc w podjęciu decyzji, niektóre sklepy meblowe przesyłają nawet próbki swoich towarów do klienta.

Zobacz również  Dlaczego oświetlenie LED wyparło żarówki wolframowe?

Czy ma wady?

Naturalnie jest wielu przeciwników zakupu mebli online. Nie wyobrażają sobie oni kupna kanapy czy fotela bez możliwości sprawdzenia jakości wykonania lub wypróbowania walorów materaca. Często słusznie, krytycy sklepów internetowych, obawiają się, że zakupiony towar w rzeczywistości nie będzie wyglądał tak jak na zdjęciu w internecie. Wiadomo przecież, że zdjęcia nierzadko nie oddają prawdziwego wyglądu, czy koloru towaru. W opisie towaru na stronie internetowej nie znajdziemy uwag na temat wad i mankamentów poszczególnych mebli. Może się zdarzyć nawet, że zostaniemy oszukani i dostarczony towar okaże się bublem. Problemy nierzadko dotyczą również składania reklamacji. Niekiedy nieuczciwi sprzedawcy obarczają winą za wybrakowanie towaru kuriera lub nabywcę, nie zgadzając się na wymianę towaru. Na szczęście my klienci mamy sposoby na takie praktyki. Najlepiej przed zakupami w sklepach meblowych online sprawdzić na forach internetowych, lub w porównywarkach cen, opinie o sprzedawcach. Ponadto starajmy się dokonywać zakupów bez pośpiechu, po konsultacjach z fachowcem lub po otrzymaniu wyczerpujących informacji z danego sklepu internetowego. Można również dokonywać transakcji jedynie w sklepach o sprawdzonej renomie lub u samych producentów.

Oczywiście jak każde zakupy online, również kupowanie mebli tą drogą niesie ze sobą ryzyko. Jednak konsumenci są coraz bardziej świadomi wszelkich zagrożeń i potrafią dochodzić swoich praw.

Zobacz również  Malowanie drewna na zewnątrz - czym najlepiej malować

Leave a reply

Your email address will not be published.