Monster-poland.com.pl - Renesans Twojego wnętrza

Top 5 modeli kompletów sztućców

Top 5 modeli kompletów sztućców

Na rynku występuje kilka znanych marek produkujących sztućce sprzedawane w zestawach lub na sztuki. Są to firmy „Gerlach”, „Berghoff”, „Ambition”, „Kinghoff” i „Fiskars”. W takiej kolejności uplasowały się te produkty według rankingu popularności z dnia 24.11.2015 opublikowanego na webranking.pl. To jednak tylko niektóre spośród wielu przedsiębiorstw, których wyroby również warte są uwagi.

Jak wybrać sztućce?

Marka sztućców z reguły ma wpływ na cenę, ale kształtuje ją także materiał, z jakiego sztućce są wykonane. Przykładem są piękne i ponadczasowe sztućce ze srebra dostępne w ofercie wielu firm, a jednak kupowane rzadziej ze względu na specyficzny sposób ich użytkowania, tzn. konieczność specjalnego czyszczenia i polerowania.

W narzędziu internetowym służącym do porównywania cen – „Skąpiec” na pierwszym miejscu plasuje się komplet „Kinghoff sztućce w walizce 72el model KH-3506”. Jego średnia cena to 198 zł.

Najtańszym produktem w tym rankingu jest „Ambition Zestaw sztućców 24-elementowy SEVILLA 69813”, w cenie 78 zł., zaś najdroższym – „Gerlach Sztućce Symfonia 10/matowione ( 68 elementów ) 10 M” – w cenie 750 zł.

Złota piątka marek produkujących sztućce

  • Polska firma „Gerlach” produkuje sztućce od wielu lat. Są one bardzo trwałe i mają bogate wzory. Cieszą się już opinią ekskluzywnych, wykonane z odpornej stali szlachetnej, specyficznie grawerowane, dobrze wykończone. Niektóre z nich są bardziej wypolerowane i pokryte satynową powłoką. Charakteryzują się wysoką odpornością na mycie w zmywarkach i wzornictwem, zarówno tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Można je kupić w kasetach drewnianych lub skórzanych walizkach bądź zapakować klasycznie.
  • Berghoff” to doskonałej jakości sztućce belgijskiej firmy. Są wykonane ze stali nierdzewnej typu 18/10 T304. To, można by powiedzieć, niezniszczalny rodzaj stali, ponieważ się nie utlenia, a ponadto jest gęsta, gruba i stabilna. Dzięki temu łatwo czyści się jej powierzchnię, która jest ładna i błyszcząca. Zapakowany w efektowną walizkę zestaw sztućców składa się z dwunastu noży obiadowych, takiej samej liczby widelców, łyżek obiadowych, widelczyków deserowych, łyżeczek deserowych, jednej łyżki wazowej, jednej łyżki do sosów, dwóch łyżek do ziemniaków, dwóch łyżek do surówek, jednej łopatki do tortu, sztuki szczypców do cukru, jednej łyżeczki do cukru, łyżeczki do lodów oraz dwóch widelców do wędlin.
  • Ambition Napoli” to komplet sztućców składający się z dwudziestu czterech elementów oraz produkt w klasycznym kształcie, zdobiony subtelnym motywem linii. Często wybierany jest ze względu na ładne wzornictwo. Wykonany ze stali nierdzewnej w jakości 18/8 komplet zawiera sześć łyżek stołowych, widelców, noży oraz łyżeczek do herbaty.
  • Kinghoff 72 elementy KH-3506” to zestaw stworzony z dobrej jakości stali nierdzewnej, którą można myć także w zmywarce. Zestaw zawiera po dwanaście stołowych łyżek, widelców i noży, łyżeczek i widelczyków do ciasta, dwie łyżki do warzyw, dwa widelce do mięsa, łyżkę do zupy, łyżkę wazową, łyżkę do sosów, szczypce do cukru, łyżkę do sałatek, widelec do sałatek, łyżeczkę do cukru, a także łyżeczkę do sałatek.
  • Fiskars” to duńskie sztućce które łączą w sobie nowoczesny wzór oraz klasyczną formę. Świetnie pasują do każdej dekoracji stołu. Na komplet składają się dwadzieścia cztery sztućce. Komponują się one z designerskim wystrojem wnętrz, jednak firma ma wieloletnią tradycję, więc sięgną po nie także tradycjonaliści. Są ponadto wygodne w użytkowaniu dzięki ergonomicznym uchwytom i efektowne, dlatego można wręczyć je komuś w prezencie, np. z okazji ślubu.
Zobacz również  Zestawy mebli kuchennych

Leave a reply

Your email address will not be published.