Monster-poland.com.pl - Renesans Twojego wnętrza

Jak urządzić designerskie mieszkanie?

Jak urządzić designerskie mieszkanie?

Urządzenie designerskiego mieszkania jest sporym wyzwaniem, ale warto je podjąć. Styl ten wymaga nowoczesnych rozwiązań i wysokiej jakości materiałów. Wnętrza trzeba zaaranżować w taki sposób, aby były one nie tylko gustownie urządzone, ale przede wszystkim zapewniały mieszkańcom odpowiedni komfort.

Jakie trendy królują w aranżacji wnętrz?

Obecnie na topie jest minimalizm, dlatego jednym z najmodniejszych stylów jest styl skandynawski. Jednak to nie wszystko, ponieważ niezwykle designerskie mieszkanie można urządzić wzorując się na stylu loftowym, nazywanym też industrialnym. Do takich wnętrz znakomicie pasuje m.in. lampa nowodvorski sticks oraz wszelkie inne lampy, które wykonane są z metalu i mają widoczne żarówki. Źródła światła mogą być całkowicie odsłonięte, jak w żyrandolu nowodorski sticks, lub okolone przez metalowe abażury. Znakomicie prezentują się one we wnętrzach bardzo nowoczesnych, a zwłaszcza loftowych.

Decydując się na niezwykle modny styl industrialny, warto pamiętać o tym, że najważniejsza jest w nim prostota. W takim designerskim wnętrzu nie może zabraknąć betonowych i ceglanych powierzchni, a także odsłoniętych, miedzianych rur. Warto postawić na duże przeszklenia, dzięki którym wnętrze będzie optycznie większe i bardziej surowe. W stylu tym liczy się przede wszystkim autentyzm, odpowiedni pomysł oraz wysoka jakość materiałów.

Zobacz również  Jakie wybrać kolory do kuchni?

Oprócz stylu loftowego niezmiennie modny jest styl nowoczesny. Stawia się w nim głównie na dużą przestrzeń, dlatego często we wnętrzach burzy się ściany i stawia szklane ścianki lub zaznacza odrębność poszczególnych pomieszczeń poprzez zastosowanie innych materiałów wykończeniowych.

W stylu nowoczesnym bardzo ważna jest prostota i geometryczne, a nawet ascetyczne kształty. W trend ten znakomicie wpisują się lampy z linii nowodvorski sticks, w których można regulować ustawienie ramion. Pozwala to na idealnie dopasowanie kształtu lampy oraz sposobu oświetlenia do konkretnego wnętrza. Oprócz prostych form w stylu nowoczesnym bardzo ważny jest również minimalizm. Dodatki należy stosować z umiarem, aby nie zabierać przestrzeni. Warto przy tym pamiętać, że najgorętszym obecnie trendem w aranżacji wnętrz są żywe, zielone rośliny, które świetnie pasują do nowoczesnych wnętrz.

Jakie kolory są najbardziej trendy?

Nowoczesne i industrialne wnętrza zawsze będą modne, ale warto raz na jakiś czas odświeżyć kolory ścian, aby były one zgodne z obowiązującymi trendami. W roku 2017 designerskie mieszkanie powinno być pomalowane na barwy natury, czyli wszelkie odcienie nieba, ziemi i wody. Kolory powinny być żywe i jasne, zapewniające odprężenie i spokój. Szczególnie modnym odcieniem jest głęboka butelkowa lub bursztynowa zieleń, która znakomicie prezentuje się w designerskich wnętrzach, zwłaszcza w salonach.

Kolory polecane do sypialni to przede wszystkim intensywny lub nieco przygaszony błękit oraz denim. Do tego można dobrać dodatki w nieco innych odcieniach, które podkreślą nowoczesny charakter wnętrza. Trendem, który warto wypróbować jest różowy kolor ścian w kuchni. Można go z powodzeniem połączyć z nieśmiertelnymi niebieskimi odcieniami koloru szarego. Dzięki temu wnętrze będzie nie tylko modne, ale też niezwykle designerskie.

Zobacz również  Piekarniki z funkcją pary - czym się charakteryzują?

Leave a reply

Your email address will not be published.